Op zondag 14 november overleed op 91-jarige leeftijd Awe Palthe, na een periode van afnemende gezondheid, kwam zijn overlijden toch nog vrij onverwachts. Tot het laatste toe woonde hij met z’n vrouw Janny nog in zijn zo geliefde huis in het buitengebied van Wierden.
Awe was medeoprichter van de Vechthoenderclub Nederland, waarvan hij tot op heden erevoorzitter was. Als fokker en keurmeester ging zijn belangstelling vooral uit naar de vechthoenderrassen, zijn kennis over het ontstaan en de geschiedenis van deze rassen was enorm en werd hierom in heel Europa gewaardeerd.
Voor onze speciaalclub wist hij steeds weer originele clubprijzen beschikbaar te stellen en hoewel hij de laatste paar jaar vanwege zijn gezondheid niet meer actief was, is zijn overlijden voor onze speciaalclub een groot verlies.
Naast alles wat hij deed en gedaan heeft voor onze club zijn onder zijn bezielende leiding een aantal fraaie boekwerken ontstaan. Denk b.v. aan het boek Poultry Paintings als ode aan de grootmeester C.S.Th van Gink met de vele prachtige afbeeldingen.
Ook verzorgde Awe de samenstelling het jubileumboek ter ere van het 100-jarig jubileum van Ornithophilia.
En als laatste voor De N.H.C. het boek De Nederlandse Hoenders in perspectief waar ook idee en samenstelling van hem afkomstig was.
Enkele jaren geleden is zijn unieke collectie over alles wat met onze rassen te maken heeft ondergebracht bij het pluimveemuseum in Barneveld. Daardoor kunnen nog vele generaties na ons genieten van zijn levenswerk. Een markant man is van ons heengegaan, we betuigen zijn vrouw en kinderen onze welgemeende deelneming en wensen hun alle sterkte toe in de komende tijd.
Namens bestuur en leden van de Vechthoenderfokkersvereniging Nederland.
Wim Voskamp (erevoorzitter)






